DUYURU & HABER
2017 Yılı Teknik Destek Programı
29 Haziran 2016

2017 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI AÇIKLANDI

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın TRA1 Düzey 2 Bölgesi’nde beşeri sermaye eksikliğinin giderilmesine ve bölgedeki aktörlerin kurumsal kapasitesinin artırılmasına katkı sağlamak için bölgenin uygun başvuru sahibi kurum ve kuruluşlarına teknik destek sağladığı 2017 Yılı Teknik Destek Programı açıklanmıştır.

Teknik destek programı, bölgedeki yerel yönetimlerin, kurum ve kuruluşların kurumsal kapasite ve niteliklerinin geliştirilmesi amacına hizmet eden faaliyetleri destekleyen bir destek mekanizmasıdır. Programa yıl boyunca iki aylık dönemler halinde başvurular kabul edilecektir.

Detaylar için Tıklayınız.

E-Bülten Aboneliği
1 Şubat 2016

Sıkça Sorulan Sorular Yayınlandı
15 Ocak 2016

Ajansımız 2016 Yılı Mali Destek Programları ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları yayınlandı. Ajansımız tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme toplantılarında sorulan ve ajansımıza yöneltilen sorular Program Yönetimi Birimi tarafından Kalkınma Ajansları Proje ve Faaliyet Destekleme Yönetmeliği’nin 16. maddesinin 5. fıkrası gereğince derlenmiş ve cevapları ile birlikte ajansımız web sitesi ‘Sıkça Sorulan Sorular’ bölümünde yayınlanmıştır.

Tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur.

KAYS – DTVT Yardım
4 Şubat 2015

kullaniciKilavuzu egitimVideolari  talepYonetimSistemi sistemeGiris

Önemli Hatırlatma: KAYS sisteminde her Tüzel Paydaşın bir yada birden fazla “Yetkili Kullanıcısı” bulunmaktadır. Güncelleme sırasında yetkiniz olmadığına dair bir hata mesajı alıyor iseniz;

a) Kurumunuzun, Tüzel Paydaş İşlemlerinde, KAYS üzerinde değişiklik yapmaya yetkili olan kişisi ile irtibata geçiniz.

b) Kurumunuzun, Tüzel Paydaş İşlemlerinde, KAYS üzerinde değişiklik yapmaya yetkili olan kişisi olmak isteyebilirsiniz. Bu durumda kurumunuzda bulunan amirinizin, Ajansımıza, konu ile ilgili bir resmi yazı yazması gerekmektedir.

1- DTVT kodu nedir?

“Devlet Teşkilatı Veri Tabanı” kodları ve Elektronik Kamu Bilgi Yönetim Sistemi (KAYSİS) ile ilgili ayrıntılı bilgilere KAYSİS internet adresinden ulaşılabilir.

2- Neden proje yazım aşamasında DTVT hatası alıyorum?

Kamu Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) yeni Proje Teklif Çağrısı döneminde başvuru yapmak isteyen Kamu Tüzel Kişiliklerinin DTVT kodunun girilmiş olmasını istemektedir. DTVT kodlarını girmeyen Kamu Tüzel Kişiliğine haiz başvuru sahipleri başvurularını tamamlayamayacaktır.

3- Kurumuma ait DTVT kodunu nasıl bulabilirim?

https://www.kaysis.gov.tr/ adresinden kurumunuzun DTVT kodunu bulabilirsiniz.

4- Kurumun bilgilerini nasıl güncelleyebilirim ve/veya DTVT kodunu sisteme girebilirim?

A- KAYS kaydınızı oluşturduğunuz Kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme giriş yapınız.

 

 

B- Sağ üst köşeden “Kullanıcı İşlemleri” ->”Tüzel Paydaş İşlemleri” sekmesine tıklayınız.

C- Açılan Sayfada Kurumunuzun “Resmi Sicil Numarası” veya “Vergi Kimlik Numarası”’ndan herhangi birini yazarak kurumunuzu sistemde aratınız. (Sistem sadece kurum adına girilmiş verileri bulacağından, kurum hakkında daha önceden girilmiş veriler aratılabilir.)

D- Sorgulama sonucu çıkan kurumunuzun üzerine bir kere tıklayıp “Güncelle” düğmesine basınız. Sorgulama sonucu birden fazla sonuç çıkması durumunda, başvuru sahibi olarak hem kurum yetkili kullanıcısı olduğunuz hem de başvuru sahibi kurum olarak kullanacağınız hesaba giriş yapınız.

Bir Tüzel Paydaş için DTVT kodu tektir ve bir hesap için kullanılabilir.

 

E-1- Çıkan güncelleme sayfasında gerekli değişiklikleri yapıp “Güncelle” düğmesine basınız. (Pembe renkli alanların doldurulması zorunludur.)

E-2- Çıkan güncelleme sayfasında Kurumunuza ait DTVT kodunu “Yeşil” ile belirtilen yere yazıp “sorgula” düğmesine basınız. Kurumunuzun adı, üst kurumunuz “Kırmızı” ile belirtilen yerlerde sistem tarafından doldurulacaktır. Sayfa sonunda bulunan “Güncelle” tuşuna basmayı unutmayınız.

 

KAYS Kullanıcı Desteği Formu
16 Ocak 2015

KAYS Kullanıcı Desteği Formu için tıklayınız.

Program Yönetimi Birimi